KNIHA ROKU – S. Clarková: Jonathan Strange a pan Norrell (Alman)
Science fiction – D. Simmons: Olymp (Laser-books)
Fantasy a horor – S. Clarková: Jonathan Strange a pan Norrell (Alman)
Česká a slovenská kniha – F. Novotný: Konečný den Valhaly (Triton)
Česká a slovenská povídka – V. Kadlečková: O snovačce a přemyslovi (Imperium Bohemorum)
Teoretický text – M. Ferko: Dejiny slovenskej literárnej fantastiky (LIC)
Povídková sbírka – G. R. R. Martin: Zpěvy hvězd a stínů (Triton)
Antologie – J. Strahan a Ch. N. Brown: Locus - to nejlepší z fantasy a science fiction (Laser-books)
Časopis – Pevnost
Nakladatelství – Laser-books
Redaktor – Martin Šust
Výtvarník – Milan Fibiger
Překladatel – Viktor Janiš
Počin roku / Nadějný nováček – Ondřej Műller za antologii Imperium Bohemorum
Cena za dlouholetou práci pro SF – Vlastislav Toman
NOMINACE:
KNIHA ROKU
1. S. Clarková: Jonathan Strange a pan Norrell (Alman)
2. Ondřej Műller ed. Imperium Bohemorum (Albatros)
3. D. Simmons: Olymp (Laser-books)
Science fiction
Neil Asher: Hranice Řádu (Polaris)
Orson Scott Card: Mistr písní (Laser-books)
Jon Courtenay Grimwood: neoAddix (Laser-books)
František Novotný: Konečný den Valhaly (Triton)
Dan Simmons: Olymp (Laser-books)
Fantasy a horor
Susanna Clarková: Jonathan Strange a pan Norrell (Alman)
Robert Holdstock: Poražení králové (Polaris)
George R. R. Martin: Sen Ockerwee (Triton)
Tim Powers: Plout na vlnách podivna (Laser-books)
Dan Simmons: Terror (BB art)
Česká a slovenská kniha
Juran Červenák: Ocelové žezlo (Wales)
Ondřej Neff: Tušení podrazu (Albatros)
Petra Neomillnerová: Nakažení (Fantom Print)
František Novotný: Konečný den Valhaly (Triton)
Pavel Renčín: Jméno korábu (Euromedia)
Česká a slovenská povídka
Vilma Kadlečková: O snovačce a přemyslovi (Imperium Bohemorum)
František Novotný: Útok na oceán (Imperium Bohemorum)
Jan Poláček: Cesta hrdiny (Imperium Bohemorum)
Pavel Renčín: Jen tančí, nemluví, nespí (Pevnost 3)
Františka Vrbenská: Hra na tiché léto (Pod kočičími hlavami)
Čestné uznání povídkám mimo nominaci:
Martin D. Antonín: Divopivo (Sorry, vole, error)
Jan Hlávka: Krvavá práce (Ikarie 1)
Daniel Klimek: Potomkovia mŕtvej planéty (ant. Fantázia 2007)
Martin Kochlica: Druh Komunikácie (ant. Fantázia 2007)
Zuska Minichová: Čo vie o mori vietor (Fantázia 1)
Zuska Minichová: Uspávanka klanu N´Dorov (Mlok 2007)
Ivan Mls: Záložky nastupují (Ikarie 10)
Pavel Renčín: Ukolébavka pro město krys (Pod kočičími hlavami)
Anna Šochová: A Bůh to vidí (Mlok 2007)
Miroslav Žamboch: Oběti a vrahové (Pod kočičími hlavami)
Teoretický text
Václav Cílek: Borgesův svět (Dokořán)
Miloš Ferko: Dejiny slovenskej literárnej fantastiky (LIC)
Leonard Medek: Aristokraté noci (Pevnost 7)
Povídková sbírka
Neil Gaiman: Křehké věci (Polaris)
Robert Ervin Howard: Conan 1 (Aurora)
Stephen King: Mlha (Beta)
George R. R. Martin: Zpěvy hvězd a stínů (Triton)
Dan Simmons: Dost světů a čas (Laser-books)
Antologie
Antonín K. K. Kudláč a Ondřej Jireš: Pod kočičími hlavami (Triton)
Ondřej Muller: Imperium Bohemorum (Albatros)
Jonathan Strahan a Charles N. Brown: Locus – To nejlepší z fantasy a SF (Laser-books)
Martin Šust: Trochu divné kusy 3 (Laser-books)
Martin Šust: Plameny hvězd (Laser-books)
Časopis či internetové médium
Interkom
The Magazine of Fantasy & Science Fiction
Pevnost
Nakladatelství
Argo
Laser-books
Polaris
Straky na vrbě
Triton
Redaktor
Tomáš Němec
Helena Šebestová
Martin Šust
Výtvarník
Milan Fibiger
Marek Hlavatý
Michal Ivan
Jan Patrik Krásný
Jana Šouflová
Překladatel
Viktor Janiš
Jan Kantůrek
Petr Kotrle
Richard Podaný
Milan Žáček
Počin roku / Nadějný nováček
Wojta Běhounek za bibliografickou práci
Ondřej Muller za antologii Imperium Bohemorum
Viktor Janiš za překlad a propagaci románu Susanny Clarkové
František Novotný za završení cyklu Valhala
Martin Šust za třetí díl cyklu antologií Trochu divné kusy
Cena za dlouholetou práci pro SF
Michael Bronec
Richard Podaný
Vlado Ríša
Tomáš Jirkovský
Vlastislav Toman